custom-butow-jak-zrobic-to-samemu

Custom butów (personalizacja) – jak zrobić to samemu? Podpowiadamy!

Malowanie butów, ozdabianie ich rysunkami, malowidłami i zdobienie ich na wiele sposobów cieszy się ogromną popularnością. Nie wszyscy jednak wiedzą, że tego typu personalizacja nazywana jest customem butow. To nadawanie im indywidualnego charakteru, dopasowywanie każdego detalu do własnych preferencji. Jak zacząć custom butów, a także czy warto spróbować zrobić go samemu? Podpowiadamy!

Czym jest custom butów (personalizacja)?

Custom butów, czyli ich personalizacja to po prostu wprowadzanie pewnych zmian w ich dotychczasowym wyglądzie. Najprościej ujmując, może to być ich przemalowanie (całościowe lub częściowe), ozdobienie malowidłami, rysunkami i tym podobne. Ich ilość jest zależna od Twoich wymagań.

Kto jest zwolennikiem tego typu przemian?

Osoby, którym przeszkadza, że miliony ludzi na świecie mają identyczne obuwie, a także ci, którzy lubią wyróżniać się z tłumu, cenią indywidualność, nie boją się wyrażać swojego stylu. To także rewelacyjny pomysł dla tych, którzy kupili wymarzone obuwie w atrakcyjnej cenie, jednak jego kolor lub wzór zdecydowanie odbiega od ich gustu. Jest to także sposób na metamorfozę nietrafionych prezentów. Z customu butów korzysta również branża reklamowa, a także znani celebryci. Co więcej, personalizacja obuwia to też ratunek dla naszej planty. Dzięki niej możesz odnowić swoje stare buty, znacznie przedłużając ich żywotność, a jednocześnie dając im całkowicie nowy wygląd.

Co jest potrzebne, aby wykonać custom butów?

Po pierwsze farby
To właśnie dzięki nim możesz nadać butom niesamowity kolor, ozdobić je za pomocą malowideł i rysunków, czy w inny kreatywny sposób odmienić ich wygląd. Wybór odpowiedniej farby, szczególnie na początku, może stanowić prawdziwe wyzwanie. Zależne jest to nie tylko od osobistych preferencji, ale przede wszystkim od materiału, z jakiego wykonane są buty.

Za najbardziej uniwersalne można uznać farby akrylowe. Nadają się one do obuwia ze skóry naturalnej i syntetycznej, tkaninowych i siateczkowych, jak i z tworzyw gumowych, plastikowych i winylowych. Na początek polecamy zacząć od produktów marki Angelus i Tarrago.

Po drugie markery
Alternatywą dla farb, a jednocześnie ich uzupełnieniem są markery. To właśnie one przydatne są do wykonywania szczegółowych malowideł i rysunków. Niezbędne są także pędzle. Ich jakość i grubość musisz dopasować do swoich możliwości finansowych, preferencji oraz oczywiście do projektu, który chcesz wykonać. Przyda Ci się też paletka na farby, która ułatwia mieszanie kolorów. Warto zainwestować również w waciki bezpyłowe, taśmę (najlepiej papierowa lub izolacyjna) do czyszczenia i zabezpieczenia butów przed malowaniem.

097 directions colour

Custom butów na zamówienie prosto z miasta Łodzi

Zajmujemy się profesjonalnym malowaniem i renowacją obuwia. Jeżeli szukasz zespołu, który kompleksowo podejmie się zrealizowania customizacji butów to jesteśmy dla Ciebie!

  • Wykonamy spersonalizowany projekt komputerowy według wytycznych
  • Buty malowane są sprawdzonymi farbami
  • Wykorzystujemy preparaty zabezpieczające
  • Projekty wykonujemy z największą starannością

Custom butów – 4 krokowy poradnik, jak to zrobić?

Przygotowanie butów do malowania

Zanim rozpoczniesz personalizację swoich butów, zastanów się, jakiego efektu oczekujesz. Zaplanuj, w jaki sposób będziesz je malował, czy będzie to konkretny rysunek, czy wyłącznie zmiana koloru oraz jakich produktów będziesz używał. Przejrzyj inspiracje w Internecie, zastanów się, co Ci się podoba. Od czego zacząć custom butów?

W pierwszej kolejności przygotuj miejsce pracy

Zadbaj o to, aby wszystkie niezbędne akcesoria do malowania były na wyciągnięcie Twojej ręki. Niezawodne jest także dobre światło, które pozwoli Ci uniknąć wszelkich niedociągnięć.

Następnie przygotuj buty

Dokładnie je wyczyść. Nie zapomnij również wyjąć sznurówek. Obuwie o powierzchni ze skóry naturalnej i syntetycznej, jak i winylowej, gumowej albo plastikowej wymagają odtłuszczenia specjalnym preparatem lub acetonem. Znacznie podniesie to trwałość i jakość metamorfozy.

Dla butów z tkaniny lub siateczki

Z kolei przed pokryciem farbą butów z tkaniny lub siateczki warto zastosować zmiękczacz. Polimer akrylowy utrzyma pigment, gdy farba wyschnie i utworzy warstwę ochronną po odparowaniu wody.

Zabezpieczenie butów przed malowaniem

Buty przed ich pomalowaniem należy zabezpieczyć. Dzięki temu farba, która później może być trudna w usunięciu, nie zabrudzi części obuwia, których nie chcesz zmieniać. To także znaczna pomoc w razie niespodziewanych wypadków jak przypadkowego rozlania farby. Dlatego też oklej taśmą zabezpieczającą obszary, których nie planujesz malować.

Malowanie regularnych przestrzeni w butach

W momencie, gdy Twoje buty są już odpowiednio przygotowane, możesz przejść do ich malowania. Pracuj powoli, z ogromną precyzją, a z pewnością będziesz zadowolony z późniejszych efektów.

Czyszczenie obuwia

Ostatnim etapem pracy, jest wprowadzenie drobnych poprawek i pozbycie się wszelkich niedociągnięć. Następnie, należy wyczyścić obuwie. Pozbądź się resztek farby i zabrudzeń. Gotowe! Możesz cieszyć się swoimi odnowionymi butami, w całkiem nowym stylu!

Ile kosztuje custom butów?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wycena odbywa się indywidualnie, w zależności od projektu klienta. Jak łatwo się domyślić, cena rośnie wraz z trudnością wykonania konkretnej personalizacji.

W naszym sklepie usługa ta kosztuje od 150 zł. Kwota ta zawiera również wstępny projekt graficzny, przygotowywany dla każdego klienta przed rozpoczęciem prac. Z kolei, gdy podejmujesz się metamorfozy obuwia samodzielnie, musisz się liczyć z koniecznością zakupu niezbędnych produktów. Podstawowe zestawy marki Angelus kosztują w granicach 200 zł, a pojedyncze farby około 30 zł.

Wykonujemy customizacje butów na zamówienie. Jedyny taki zespół w Łodzi!

Posiadasz w swojej garderobie buty, których nie nosisz, bo z jakiegoś powodu Ci się znudziły? My mamy na to radę! Zajmujemy się profesjonalnie renowacją i malowaniem obuwia. Jeżeli chcesz pokazać się światu od swojej własnej wyjątkowej strony, to kliknij przycisk „Złóż zamówienie”.

Czy warto zabierać się samodzielnie za custom butów?

To zależy. Przede wszystkim musisz wziąć pod uwagę konieczność zakupu specjalnych farb, które umożliwią Ci jego wykonanie. Niezbędne będą także inne akcesoria jak pędzelki, taśmy, odtłuszczacz. To spory koszt, zupełnie nieopłacalny, szczególnie gdy planujesz personalizację wyłącznie jednej pary obuwia. Produkty należy dobrać do projektu, jak i rodzaju materiału, z którego wykonane są buty.

Musisz wziąć pod uwagę również swoje zdolności manualne. Nie miej złudzeń, jeżeli nie potrafisz rysować, nie uda Ci się nagle wyczarować niesamowitego dzieła na Twoich butach. Zastanów się także, czy po prostu ich nie zniszczysz. W takiej sytuacji straty mogą być naprawdę spore, szczególnie gdy personalizacji poddajesz nowe obuwie. Dlatego też naszym zdaniem, o wiele lepszym pomysłem jest zlecenie personalizacji komuś, kto wie jak zrobić custom butów poprawnie – jak nasza firma.

Daj znać jaka jest twoja reakcja po przeczytaniu tego artykułu?
Love
44
Love
Haha
8
Haha
Weary
3
Weary
Money
21
Money
Shit
12
Shit
Wooo
14
Wooo

Podobne wpisy