5 rodzjow farb do malowania butow malowanie butow na zamowienie lodz - na zdjeciu znajduje sie but na zoltym tle

Najlepsze farby do malowania butów. Jakie farby wybrać do customizacji butów?

Chcesz wykonać własny custom butów, ale nie wiesz jakie farby będą do tego zadania najbardziej odpowiednie? Uwierz mi, też na początku naszej przygody z malowaniem obuwia mieliśmy z tym problem. Podczas prowadzenia naszej działalności wypróbowaliśmy najróżniejsze farby do malowania butów. Zebraliśmy spore doświadczenie w tym temacie, dlatego teraz jesteśmy w stanie podzielić się tą wiedzą, abyś i ty nie musiał popełniać błędów, które popełnialiśmy kiedyś my personalizując pierwsze pary Sneakersów.

Jakiej farby użyć do malowania butów skórzanych naturalnych i syntetycznych?

Najlepsze zastosowanie do malowania butów skórzanych posiadają farby akrylowe. Na rynku można spotkać wiele producentów oferujących tego rodzaju barwniki. Do malowania na butach są idealne, ponieważ cechują się odpornością na promienie słoneczne, zmiany temperatury oraz mają bardzo dobrą elastyczność – nie pękają i są odporne na obtarcia. Dodatkowo po wyschnięciu są wodoodporne.

Wybierając odpowiedni produkt pod customizacje obuwia szczególną uwagę musisz zwrócić na następujące czynniki:
jakość, kolor, trwałość, lepkość, czas schnięcia jak i samą markę produktu. Pamiętaj, że nie wszystkie farby akrylowe nadają się do malowania na skórach! Najczęściej wybieranymi i naszym zdaniem najlepszymi farbami do malowania butów są akryle od producentów: Angelus i Tarrago.

Cecha farb akrylowych, o której warto wiedzieć

Kolejną cechą akryli, na którą trzeba zwrócić uwagę jeżeli mówimy, o malowaniu butów jest to, że dają one efekt wysokiego połysku. Niekiedy jest to atut tej farby, ponieważ oczekujemy takiego efektu na butach. Tylko co zrobić w momencie gdy chcemy, aby wzór przygotowany na butach był matowy? Otóż do regulacji połysku stosuje się specjalne preparaty, dokładniej mówiąc finishery, o których porozmawiamy więcej w przyszłych artykułach.

Rodzaje farb akrylowych do personalizacji butów

Warto jest mieć świadomość, że oprócz zwykłych standardowych kolorów możesz wybierać również farby akrylowe o pastelowych kolorach jak i brokatowych i metalicznych wykończeniach. Oprócz tego istnieją farby akrylowe z właściwościami fotochromatycznymi i fluorescencyjnymi. Przy takim wyborze można tworzyć naprawdę ciekawe projekty! Zaraz przejdziemy do ich szczegółowego omówienia.

Fotochromowe akrylowe farby do malowania butów

Są to wyjątkowe farby, które posiadają specjalnie zaprojektowany pigment reagujący na światło UV. Kiedy nie jest on wystawiony na działanie promieniowania UV, może przyjmować kolor biały lub przezroczysty. Po dłuższym kontakcie z promieniami słonecznymi przyjmuje swój zdefiniowany kolor, który może utrzymywać się od 5 do 20 minut.

Fluorescencyjne akrylowe farby do personalizowania butów

Tego rodzaju farby również reagują na promienie słoneczne. Efekt świecenia aktywuje się pod wpływem czasowego naświetlania promieniami UV. Po długotrwałym naświetlaniu buty mogą utrzymywać efekt świecenia nawet do 6 godzin.

097 directions colour
Malowanie butów na zamówienie w Łodzi

Zajmujemy się profesjonalnym malowaniem i renowacją obuwia. Jeżeli szukasz zespołu, który kompleksowo podejmie się zrealizowania customizacji butów to jesteśmy dla Ciebie!

  • Wykonamy spersonalizowany projekt komputerowy według wytycznych
  • Buty malowane są sprawdzonymi farbami
  • Wykorzystujemy preparaty zabezpieczające
  • Projekty wykonujemy z największą starannością

Brokatowe akrylowe farby do customizacji butów

Jest to farba wzbogacona o błyszczące drobinki. Można stosować je jako urozmaicenie do standardowych farb.

Metaliczne farby akrylowe

Dzięki tej farbie możesz uzyskać efekt prawdziwego złota, srebra lub miedzi. Gotowe metaliczne barwy, możesz zakupić od producenta. Przez co nie będziesz zmuszony mieszać kolorów, aby uzyskać podobny efekt.

Pastelowe farby akrylowe

Warto również wspomnieć o gotowych farbach pastelowych. Personalizacja butów może być znacznie łatwiejsza gdy masz świadomość, do jakiej palety kolorów masz dostęp.

Jakiej farby użyć do malowania butów z tkanin lub siatkowych?

Farby akrylowe są niezwykle wszechstronne i sprawdzają się na każdej powierzchni pod warunkiem, że nie zawiera ona wosku ani oleju. Ze względu na ich powszechne zastosowanie sprawdzają się równie dobrze podczas malowania butów z tkanin lub butów siatkowych.

Mimo wszystko zwróć uwagę na jedną ważna rzecz. Farby akrylowe producentów Angelus lub Tarrago domyślnie wykonane są ze spoiwa, który ma za zadanie dobrze przylegać do powierzchni twardych. Przed zastosowaniem ich na butach tkaninowych lub siatkowych powinno się zastosować zmiękczacz. Jest to nic innego jak polimer akrylowy, który ma za zadanie utrzymanie pigmentu po wyschnięciu farby i utworzenie warstwy ochronnej po odparowaniu wody. Proporcje i sposób użycia znajdziesz na pewno na stronie producenta.

Jakich farb użyć do malowania butów o powierzchni winylowej, gumowej lub plastikowej?

Przed rozpoczęciem prac na tego rodzaju powierzchniach trzeba zadbać o ich odpowiednie przygotowanie. Dobrze jest ułatwić farbie przyleganie poprzez delikatne szorowanie powierzchni papierem ściernym. Kolejnym niezbędnym krokiem jest jej odtłuszczenie specjalnym preparatem lub acetonem. Na sam koniec zostaje zastosować bezbarwny preparat w formie sprayu zwiększający przyczepność farby akrylowej.

Wykonujemy customizacje butów na zamówienie. Jedyny taki zespół w Łodzi!

Posiadasz w swojej garderobie buty, których nie nosisz, bo z jakiegoś powodu Ci się znudziły? My mamy na to radę! Zajmujemy się profesjonalnie renowacją i malowaniem obuwia. Jeżeli chcesz pokazać się światu od swojej własnej wyjątkowej strony, to kliknij przycisk „Złóż zamówienie”.

Podsumowując

Jeżeli interesuje Cię malowanie butów i zastanawiasz się jak zacząć własną customizacje butów to już wiesz, że na pewno niezbędną rzeczą są dobrej jakości farby akrylowe od sprawdzonych producentów. Ze względu na ich właściwości można wykorzystać je praktycznie na każdej powierzchni, o ile zostanie dobrze przygotowana przed nałożeniem farby.

Daj znać jaka jest twoja reakcja po przeczytaniu tego artykułu?
Love
38
Love
Haha
14
Haha
Weary
4
Weary
Money
28
Money
Shit
11
Shit
Wooo
15
Wooo

Podobne wpisy